Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výběr nástroje
  4. Dětská kytara - jak vybrat kytaru

Dětská kytara - jak vybrat kytaru

Chystá se Vaše dítě na Základní uměleckou školu, „zušku“, „hudebku“, „lidušku“ a přemýšlíte, jak vybrat správný nástroj, v našem případě kytaru pro děti? Na co si dát pozor? Čeho se vyvarovat?

Lákadlem pro děti bývají různé barevné varianty dětských kytar. Ne vždy, co efektně vypadá, také dobře zní.

Důležitým parametrem je velikost kytary. Dnes jsou k dispozici takové rozměry kytar, že vyhoví každé postavě. Ta nejmenší dětská kytara je 1/8 kytara (je opravdu pro hodně maličké). Častým rozměrem pro předškolní věk, ale i ranný školní věk je 1/2 kytara. Pak následuje 3/4 a 7/8 (označovaná také jako Señorita). Señorita je předstupněm před "celou" čili 4/4 kytarou. Señoritu doporučujeme i pro osoby nižšího vzrůstu, kterým hra na celou kytaru nemusí být příliš pohodlná.

Neméně důležitým parametrem je pohodlnost hry. Ne všechny kytary bývají správně seřízené. Základem je dohmat = vzdálenost strun od hmatníku. Dítěti se musí na kytaru hrát pohodlně, nesmí být pro něj příliš namáhavé zmačknout strunu.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na zvuk kytary. Často u těch nejlevnějších modelů bývá zvuk velice tupý, kytara špatně ladí, všemožně drnčí. Taková kytara pak dítě spíše odrazuje, než aby ho lákala. Dovolím si malé přirovnání: když budete hrát ping - pong s míčkem, který se špatně odráží, tak Vás hra take nebude příliš těšit.

Nepodceňujte dítě, často právě zvuk jej inspiruje a podněcuje ke hře.

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli